Newsy

Sukces BMW Motorrad w plebiscycie na
2014-05-27
Sukces BMW Motorrad w plebiscy

BMW Motorrad zanotowało wspaniały wynik w plebiscycie czytelników magazynu sportów motocyklowych PS „Najlepszy motocykl sportowy 2014”, zajmując łącznie 8 miejsc w pierwszej trójce w kategoriach „Sport”, „Naked”, „Enduro” i „Allrounder”.

BMW HP4 zdobyło tytuł „Najlepszego motocykla sportowego powyżej 750 ccm”. W rankingu marek BMW Motorrad ukończyło rywalizację na znakomitym drugim miejscu.

BMW HP4 oraz BMW S 1000 RR zajęły wyśmienite pierwsze i trzecie miejsce w kategorii „Najlepszy motocykl sportowy powyżej 750 ccm”. Tym samym czytelnicy magazynu PS uznali zastosowaną w obu tych modelach wspaniałą kombinację osiągów silnika 4-cylindrowego, wyścigowego systemu ABS, dynamicznej kontroli trakcji DTC, a także półaktywnej technologii zawieszeniowej DDC za niezwykle ważną dla dynamiki zorientowanej supersportowo. HP4 zajął również drugie miejsce w generalnej klasyfikacji konkursu na „Najlepszy motocykl sportowy”.

Startujące w plebiscycie po raz pierwszy, modele BMW S 1000 R oraz R nineT zdobyły kolejne miejsca na podium – odpowiednio drugie i trzecie w kategorii „Naked”. Głosując na S 1000 R, czytelnicy PS docenili konsekwentny design tego roadstera o najwyższych walorach z zakresu dynamiki jazdy. Trzecia pozycja R nineT odzwierciedla wysoką popularność, jaką zdobyła zawarta w nim synteza klasycznej stylistyki, niebywale precyzyjnego wykończenia i najnowocześniejszej technologii.

Nowe BMW R 1200 GS zdobyło drugie miejsce w kategorii „Enduro/Supermoto”, zaś utrzymujący znakomitą pozycję na rynku K 1300 S potwierdził swe zalety jako maszyna długodystansowa w kategorii „Allrounder”.

Źródło: BMW, informacja Mototarget.pl